سبد خرید (0)

فرمول موفقیت مهندس شهرام شکوری

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
021-88915004
اطلاعات برنامه آموزشی
زمان برنامه 02:37
نوع برنامه ویدئو
تعداد قسمت 5
خرید اشتراک اعضای ویژه
برای دیدن این برنامه باید اشتراک تهیه کنید روی دکمه بالا کلیک کنید
دانلود اپلیکیشن اندروید

رضا یادگاری

مدرس این برنامه

عضو باشگاه نخبگان و پژوهشگران
دبير بنياد سخنرانان حرفه اي ايران
دكتراي تخصصي كارآفريني بين الملل(Ph.D)
مربي كارآفريني از موسسه كار و تامين اجتماعي و EDI هندوستان
دوره رسانه حرفه اي از لبنان(بيروت)
بنيانگذار و تدوين كننده رشته سخنراني حرفه اي در سازمان فني و حرفه اي كشور
مدرس دوره هاي حرفه اي سخنراني، كارآفريني و مذاكره در دانشگاه صنعتي شريف، جهاد دانشگاهي و سازمانهاي مختلف ملي
بنيانگذار اولين روزنامه، هفته نامه و ماهنامه كارآفريني در ايران

صفحه مدرس
 
از اینجا میتونی اشتراک تهیه کنی
از اینجا میتونی اشتراک تهیه کنی
در کمتر از یک دقیقه اشتراک تهیه کنید.
درباره این برنامه

در این برنامه با عنوان فرمول موفقیت نهایی و با مصاحبه اختصاصی مهندس شهرام شکوری بنیانگذار و مدیرعامل شرکت های طرفه نگار (نرم افزار حسابداری هلو)، همراه شما هستیم.


در این برنامه اپ یاد با مهندس شهرام شکوری همراه می شود تا از تجربیات، تلخی ها و شیرینی های زندگی و کسب و کار مهندس شهرام شکوری برای شما صحبت کنند.

 

در این برنامه مهندس شهرام شکوری از تجربیات خودشان و اینکه چطور شد به عنوان یکی از شرکت های برتر نرم افزاری ایران شناخته شدند برای شما صحبت می کنند.

 

مهندس شهرام شکوری - بنیانگذار طرفه نگار هلو

 

آقای شهرام شکوری در بهار سال1350 در خانواده ای با سطح اقتصادی متوسط به دنیا آمد. پدر او درآمد متوسطی داشت به همین دلیل نمی توانست تمام امکانات لازم را فراهم کند. شرایط طوری بود که او مجبور بود تمام راه منزل تا مدرسه را پیاده طی کند. پس از اتمام دوران راهنمایی به دلیل علاقه ی فراوانش به درس ریاضی ، رشته ی ریاضی را در دبیرستان انتخاب کرد. دوران دبیرستان سپری شد.

 

سال چهارم دبیرستان به دلایلی که خود می گوید غرور کنترل نشده ی جوانی دلیل آن تصمیم بود تعدادی از کلاس ها را شرکت نکرد و این باعث شد امتحان نهایی را در شهریور بدهد. در همان سال در کنکور ریاضی شرکت کرد. او فقط به دو رشته کامپیوتر و عمران علاقه داشت که وقتی نتیجه کنکور آمد، قبول نشده بود. بعد از مشورت با پدرش تصمیم گرفت وارد بازار کار شود.

 

اولین تجربه ی کاری خود را از شرکت تعاونی شروع کرد؛ در آن زمان اقلام خواروبار به صورت کُپنی عرضه می شد، به همین دلیل تقریبا شغل فعال و پر زحمتی به حساب می آمد که او هم با توانایی بالا و برنامه ریزی، اقدام را دسته بندی می کرد تا بتواند به موقع جوابگوی مردم باشد.


 

خصوصیتی که عامل موفقیت شهرام شکوری شددرسال1373 در دانشگاه قزوین رشته کامپیوتر پذیرفته شد. درهمان زمان ناگزیر شد کل کار را به عمویش واگذار کند و تنها به عنوان سهامدار حضور داشته باشد. کار کردن و بی کار نماندن و پشتکار یکی از ویژگی های بارز اوست به همین دلیل در قسمت اداری سردخانه یکی از بانکهای قزوین مشغول به کار شد البته چون همزمان مشغول تحصیل بود به صورت موقتی در آنجا کار می کرد.

 

مهندس شهرام شکوری - بنیانگذار طرفه نگار هلو

 

هدف شهرام شکوریدر سال1376پس از گذشت دو سال طاقت فرسا، نرم افزار حسابداری یکپارچه وکاملی تولید کرد. در همان سال نرم افزار امور مالی اتوماتیک را که آن موقع یک ابتکار بی نظیر بود، برای کاربران غیر حرفه ای طراحی کرد. کسی که این نرم افزار را تهیه می کرد به راحتی می توانست از آن استفاده کند.


یک روز نماینده شرکتی برای بستن قرار داد ابراز تمایل کرد، اما به دلیل اینکه شرکت ثبت نشده بود کار را قبول نکرد. حالا ثبت شرکت جدی تر به نظر می رسید، با مشورت دوستانش، نام “هلو” را با شعار ظاهری زیبا وهسته ای محکم برای نرم افزارشان انتخاب و به ثبت رساندند و نام شرکت نیز “طرفه نگار” انتخاب شد به معنی برنامه نویسی خارق العاده. بدین گونه در سال1377شرکت “طرفه نگار” ثبت شد.

 

مقابله با مشکلات کسب و کاراو هر چند وقت یکبار نرم افزار را تحلیل می کرد و سعی داشت برای تمامی مشاغل مختلف نرم افزار تخصصی ارائه دهد، نرم افزار به تدریج تمام بازار و انواع مشاغل را در برگرفت و همزمان تغییرات سفارشی نیز انجام می شد. به تدریج تیراژ بیشتری نیز وارد بازار می شد. از سال 1381اوضاع کار متفاوت شد و دفتر به خیابان مطهری انتقال یافت.بعد از چندی که نرم افزار هلو به معروفیت رسیده بود، به دلیل کاهش فروش متوجه شد، فروش غیر قانونی نرم افزار رواج پیدا کرده است، با وکیل مشورت کرد و با کمک مقامات انتظامی توانست جلوی کار را بگیرد. سال بعد ورژن 4 هلو را عرضه کرد، که این نیز یک دستاورد بزرگ برای او به حساب می آمد.

مهندس شهرام شکوری - رضا یادگاری


شناخت نیاز بازارکمی بعد در دوره مدیریت استراتژیک ثبت نام کرد تا دانش خود را در این زمینه بالا ببرد، پس ازآن، دوره فراگیر پیام نور MBA را مطالعه کرد. دیگر زمان آن رسیده بود که ورژن 5 هلو وارد بازار شود. ابتدا رقبا می گفتند: نرم افزار هلو کوچک است! اما بعد نظرشان عوض شد، زیرا واقعیت این بود، نرم افزاری که بتواند چند هزار نفر را به طور متنوع، پوشش دهد نرم افزار بزرگی است.آقای شهرام شکوری از سال 1385 تا به کنون نیاز بازار به حسابداران آشنا به نرم افزار هلو، به شدت زیاد شده بود و در حال حاضر با ادامه این روند، هر روز متقاضیان بیشتری به جمع کاربران هلو اضافه می شود. همچنین تعداد کثیری از دانشگاه های کشور مبادرت به آموزش این نرم افزار برای نزدیک نمودن دانشجویان به بازار کار نمودند.
توسعه کسب و کاربازار رو به رشد نرم‌افزارهای داخلی طی یک دهه گذشته، بسیاری از شرکت‌ها را ترغیب کرد تا شانس خود را در این حوزه امتحان کنند. هرچند هنوز هم مشکلاتی مانند اجرا نشدن قانون کپی‌رایت، امکان سرمایه‌گذاری کلان از این بازار را سلب کرده اما در این میان معدود شرکت‌های نرم‌افزاری موفق شدند از طریق شناسایی حوزه‌های فراگیر و بکری مانند حسابداری و کسب‌و‌کار، فصل جدیدی از تولید نرم‌افزارهای ایرانی را رقم زنند.طرفه نگار” یکی از پرکارترین شرکتها با بهره برداری بالا محسوب می شود. بسیار فعال و پویا، با کسب درصد بالای رضایت مشتریان؛ در آمار منحصر به فرد است و تنها دارنده تندیس حمایت از مصرف کننده از وزارت صنایع می باشد.شرکت دارای کمیته فرهنگی رفاهی است و افراد علاوه بر شرکت در برنامه های فرهنگی و تفریحی به سلایق در سالن بدن سازی، تیم فوتسال وکوهنوردی نیز شرکت می کنند.

 

چگونه مسیر کسب و کار خودمان را پیدا کنیم؟

 

فقط دانستن اینکه چگونه یک کسب و کار را راه اندازی کنید،کافی نیست ؛ شما باید بدانید کارآفرینان موفق چگونه مسیر کاری خود را سپری کردند.


زندگی افراد موفق و‌ راه‌ و روشی که این افراد طی کرده‌اند می‌تواند در‌روند پیشرفت و موفقیت‌ شما تاثیر‌بسزایی داشته باشد.


اغلب‌ کارآفرینان ابتدا با سختی و مشکلات بسیاری شروع کرده و‌ بعداً تبدیل به‌ کارآفرین شده‌اند و درآمدهای ماهیانه چند‌ 10‌ میلیونی دارند.


اگر دوست دارید تأثیرگذاری مثبت بیشتری داشته باشید و در کسب‌ و‌ کار‌خودتان‌ موفق‌تر‌ باشید، از‌ راهنمایی‌ها‌ و‌ نظرات‌ افراد‌ متخصص و کار‌ بلد استفاده کنید.

 

در برنامه این هفته که به نمایندگی از شما همراهان، به نزد مهندس شهرام شکوری رفتیم، نکات بسیاری را در زندگی کاری و شخصی از ایشان فرا گرفتیم، پیشنهاد میکنیم که همین الان این برنامه ویدئویی را ببینید و لذت ببرید.

 

در این برنامه تجربیات گرانی را به شرح زیر برایتان آماده کرده ایم:

  • شناخت نیاز بازار
  • توسعه کسب و کار
  • مرحله ایجاد کسب و کار
  • مرحله شروع کسب و کار شرکت
  • مرحله رشد کسب و کار شرکت
  • مرحله تثبیت کسب و کار شرکت
  • مرحله نوآوری یا افول کسب و کار شرکت
  • مقابله با مشکلات در کسب و کار

 

مهندس شهرام شکوری - رضا یادگاری - علی قلی زاده

 

این مصاحبه که در قالب یک دوره یک ساعته در اپ یاد تعریف شده است حاصل تجربیات مهندس شهرام شکوری بنیانگذاری و مدیرعامل شرکت های طرفه نگار می باشد، که با بیانی شیوا از تجربیات، تلخی ها و شیرینی های زندگیش در مسیر رسیدن به این جایگاه برای شما صحبت می کند.

 

وب سایت اپ یاد شما را در مسیرتان به سمت اتصال نقطه ها به هم راهنمایی میکند.

 

قسمت های بعدی برنامه فرمول موفقیت را اینجا ببینید

 

لطفاً نظرات خود را درباره این برنامه با ما در میان بگذارید.

نمایش بیشتر
جلسات این برنامه

مهندس شهرام شکوری - قسمت اول

00 ساعت و 19 دقیقه
مشاهده نشده
نیاز به مشترک شدن

مهندس شهرام شکوری - قسمت دوم

00 ساعت و 18 دقیقه
مشاهده نشده
نیاز به مشترک شدن

مهندس شهرام شکوری - قسمت سوم

00 ساعت و 17 دقیقه
مشاهده نشده
نیاز به مشترک شدن

مهندس شهرام شکوری - قسمت چهارم

00 ساعت و 23 دقیقه
مشاهده نشده
نیاز به مشترک شدن

فایل صوتی کامل مصاحبه

01 ساعت و 18 دقیقه
مشاهده نشده
نیاز به مشترک شدن
خرید اشتراک اعضای ویژه
برای دیدن این برنامه باید اشتراک تهیه کنید روی دکمه بالا کلیک کنید

ثبت نظر و یا سوال

برای ثبت نظر ابتدا خود شوید.
1397/9/9 00:50  مدت زمان عضویت:976 روز
0
ممنون از برنامه خوبتون. استاد شکوری یک مدیر کامل و یک انسان فوق العاده دانشمندی هستن که باصداقت و با یک پشتوانه علمی قوی صحبت میکنن که نشان از مطالعه و تجربیات بینظیر ایشان در مدیریت و کارآفرینی هست.
1397/2/20 14:58  مدت زمان عضویت:795 روز
0
خیلی عالی و زیباست شیوه کاری نو شما واقعا تشکر
1396/11/15 12:16  مدت زمان عضویت:953 روز
0
با سلام
ضمن تشکر از عوامل سایت و برنامه فوق العاده فرمول موفقیت نهایی و نکات ارزشمندی که توسط مهندس شکوری بیان گردید بسیار برای بنده الهام بخش و آموزنده بود و من پیشنهاد می کنم دوستان به دفعات زیاد به این گفتگو ها گوش دهند تا مطالب آموزنده آن بصورت باور در وجود و افکار ما رسوخ کند. تا به قول فرمایش مهندس شکوری در نگرش ما نسبت به مسائل تغییر مثبت ایجاد گردد. من یک پیشنهاد نیز داشتم در صورت امکان از مهمان های عزیز این درخواست نیز شود که نسبت به معرفی خدمات یا محصولات و چگونگی مشاوره گرفتن از آن ها نیز توضیحاتی ارائه نمایند.
با تشکر فراوان
1396/11/12 08:38  مدت زمان عضویت:893 روز
0
این اولین فیلمی هست که از این مجموعه دیدم ، بسیار عالی و آموزنده بود
حتماً برای تماشای بقیه فیلمها و یادگیری و استفاده از تجربیات این افراد موفق ، در طول روز یه زمان مناسب اختصاص خواهم داد
با توجه به اینکه تازه به جمع همراهان شما اضافه شده ام نمیتونم نظر منتقدانه ای بدم ، ولی حتماً در طول این همراهی هر گاه نظر سازنده ای به ذهنم برسه مطرح خواهم کرد
برای تمام عزیزانی که در این مجموعه زحمت میکشند موفقیت ، سعادت ، سلامتی و شادکامی آرزو میکنم
در پناه حق
پاسخ ها
یعقوبی - مشاور سایت
1396/11/12 10:22  مدت زمان عضویت:996 روز
0
سلام دوست عزیز
ممنون از توجه و همراهی شما
شاد و پیروز باشید.
1396/10/20 19:00  مدت زمان عضویت:920 روز
1
ممنونم کار ارزنده‌ای انجام دادید
1396/10/18 12:37  مدت زمان عضویت:924 روز
1
سلام چطور میشه مصاحبرو دانلود کرد ممنون از زحماتتون
پاسخ ها
یعقوبی - مشاور سایت
1396/10/19 15:23  مدت زمان عضویت:996 روز
0
سلام دوست عزیز
ابتدا دوره مورد نظر را انتخاب نموده سپس گزینه میخواهم مشترک شوم را انتخاب میکنید و بعد از آن می توانید جلسات را به ترتیب دانلود کنید.در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر با شماره ی زیر
02188915004 تماس بگیرید.
شاد و پیروز باشید.
1396/10/18 11:46  مدت زمان عضویت:917 روز
0
درود بر شما و سپاس بابت زحماتی میکشید .
حجم فایلهای ویدیویی معمولا زیاد است و برای دانلود آن زمان زیادی هم باید صرف کرد . اگر مقدور است حجم فایل های ویدیویی را کمتر کنید تا راحت تر و سریعتر بتوانیم فایل ها را دانلود کنیم و ازشان بهره مند شویم
با تشکر فراوان از شما
پاسخ ها
یعقوبی - مشاور سایت
1396/10/19 15:47  مدت زمان عضویت:996 روز
0
سلام دوست عزیز
تلاش ما جلب رضایت شماست،
درخواست شما حتما مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
شاد و پیروز باشید
برنامه های مرتبط