سبد خرید (0)

فرمول موفقیت محمدتقی مهدی خانی

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
021-88915004
اطلاعات برنامه آموزشی
زمان برنامه 02:08
نوع برنامه ویدئو
تعداد قسمت 5
خرید اشتراک اعضای ویژه
برای دیدن این برنامه باید اشتراک تهیه کنید روی دکمه بالا کلیک کنید
دانلود اپلیکیشن اندروید

رضا یادگاری

مدرس این برنامه

عضو باشگاه نخبگان و پژوهشگران
دبير بنياد سخنرانان حرفه اي ايران
دكتراي تخصصي كارآفريني بين الملل(Ph.D)
مربي كارآفريني از موسسه كار و تامين اجتماعي و EDI هندوستان
دوره رسانه حرفه اي از لبنان(بيروت)
بنيانگذار و تدوين كننده رشته سخنراني حرفه اي در سازمان فني و حرفه اي كشور
مدرس دوره هاي حرفه اي سخنراني، كارآفريني و مذاكره در دانشگاه صنعتي شريف، جهاد دانشگاهي و سازمانهاي مختلف ملي
بنيانگذار اولين روزنامه، هفته نامه و ماهنامه كارآفريني در ايران

صفحه مدرس
 
از اینجا میتونی اشتراک تهیه کنی
از اینجا میتونی اشتراک تهیه کنی
در کمتر از یک دقیقه اشتراک تهیه کنید.
درباره این برنامه

در این برنامه با عنوان فرمول موفقیت نهایی و با مصاحبه اختصاصی محمدتقی مهدی خانی بنیان گذار اولین تاکسی بیسیم خصوصی در ایران، همراه شما هستیم.


در این برنامه اپ یاد با محمدتقی مهدی خانی همراه می شود تا از تجربیات، تلخی ها و شیرینی های زندگی و کسب و کار محمدتقی محمدخانی برای شما صحبت کنند.


در این برنامه محمدتقی محمدخانی از تجربیات خودشان و اینکه چطور شد به عنوان بنیان گذار اولین تاکسی بیسیم خصوصی در ایران شناخته شدند برای شما صحبت می کنند.

 

این بار اول نیست که یک کارآفرین موفق سعی کرده تجربیات خود را به عنوان فرمول موفقیت در اختیار دیگران قرار بدهد.اما هیچ فکر کرده اید که چرا با وجود این حجم از کتاب های موفقیت و انگیزشی هنوز تعداد میلیونرهایی که با تکیه بر ایده های ساده اما درخشان پولدار شده اند آن قدر کم است ؟


جواب این سوال را فقط می شود در "تلاش" بسیار تا رسیدن به هدف دانست و چه بهتر که در این مسیر از تجربیات آنهایی که به سلامت به مقصد رسیده اند استفاده کنیم .

 

تولد، کودکی و نوجوانی


محمد تقی مهدی خانی بنیان گذار اولین تاکسیرانی مهدی خانی در آبان ماه 1341 در محله ی نواب تهران به دنیا آمد. پدرایشان به شغل کفاشی مشغول بودند و مادرشان خانه دار بود. از 9 سالگی همزمان با تحصیل در کنار پدر به فراگیری حرفه پدر مشغول شد. با وجود سختی های فراوان و مسیر طولانی محل تحصیل تا خانه ،هیچ گاه دست از تلاش و کوشش برنداشت.

 فرمول موفقیت محمدتقی مهدی خانی


با اتمام دوره راهنمایی، به پیشنهاد پدر در یک فروشگاه لوازم یدکی مشغول به کار شد. اما به دلیل صداقت و پشتکارعالی در کنارکار فروش اجناس، کارهایی نظیر حسابداری و تحویل اجناس به ایشان سپرده شد. بعد از اتمام سربازی، تصمیم گرفت کسب و کار مستقلی برای خودش دست و پا کند. به همین دلیل به خوبی بازارکار را زیرنظر گرفت و به کار فروش لوازم یدکی روی آورد. اما با اتمام جنگ و رکورد بازار و مشکلات مالی مجبور به فروش مغازه شد.

 

چالش های جدید


بعد از چندی به مشهد نقل مکان کرد و در آنجا شغل رانندگی را انتخاب کرد و به جابجایی مسافرین حرم امام رضا (ع) پرداخت. او مسافرین و راننده ها را می دید که هر روز به دلایل مختلف از یکدیگر رضایت نداشتند و برخوردها آنچنان مناسب نبود.


تبدیل تهدیدها و چالش ها به فرصت


از همین جا بود که اولین ایده راه اندازی تاکسی خصوصی در ذهنش جرقه زد، به همین دلیل تصمیم به بررسی و تحقیق در مورد ناوگان تاکسیرانی گرفت و به این نتیجه رسید که با همکاری شورای عالی ترافیک شرکت خصوصی تاکسیرانی را تاسیس کند. هرچند در این راه مشکلات بسیارفراوانی داشت و تنها جایی که وی را در این مسیر یاری کرد مجتمع فرهنگی آیت الله خوئی درلندن بود. به هرحال او کارش را با سرمایه اندکی که داشت شروع کرد.


بلندپروازی هایی آقای مهدی خانی ادامه داشت، او هرگز نمیخواست یک راننده تاکسی باقی بماند، نه به آن معنا که این شغل را عار بداند، هرگز! بلکه او به دنبال پیشرفت بود و به دنبال اجرایی شدن کامل ایده اش بود.

 

فرمول موفقیت 


در همین راستا او ساختار ناوگان حمل و نقل مسافر بعضی کشورها را مورد بررسی قرار داد و سعی کرد بهترین سیستم موجود را انتخاب کند که در نهایت از سیستم حمل و نقل خصوصی کشور آلمان الگو گرفت.


در سال 1380 با موافقت شورای عالی ترافیک راهی تهران شد و برای انجام کارهای اخذ مجوز اقدام نمود. هرچند که کار سختی به نظر می رسید. اما او فقط به فکر تحقق ایده اش بود. سختی های زیادی در مسیر گرفتن مجوز داشت ولی او با اراده و ایمان قوی تمام مشکلات را پشت سر میگذاشت و درنهایت در سال 1383 موفق به دریافت مجوز اولین تاکسیرانی خصوصی با برند "تاکسی بیسیم تهران" شد.


اقدام محمدتقی مهدی خانی در زمینه راه اندازی اولین تاکسی بیسیم خصوصی کشور، نمونه بارز جمله " خواستن و توانستن" بود.

 

فرمول موفقیت محمدتقی مهدی خانی


اعتقاد آقای مهدی خانی جنگیدن با سختی ها تا رسیدن به موفقیت نهایی است. نشستن هیچ دردی را دوا نمیکند. باید به پا خواست و حرکت کرد، تلاش کرد و به موفقیت رسید. به باور او، شوق رسیدن به اهداف و خواسته ها و قرار گرفتن در مسیری که مطمئنا خالی از موانع و سختی ها نیست تنها راه رسیدن به هدف است. هرگز نباید منتظر معجزه شد. بلکه معجزه کسی یا چیزی جز خود انسان و باور توانایی های خود نیست!

  

در این برنامه تجربیات گرانی را به شرح زیر برایتان آماده کرده ایم:

  • تلاش در اوج سختی ها
  • جسارت انتخاب و تغییر کسب و کار
  • مرحله شروع کسب و کار جدید
  • مرحله رشد کسب و کار
  • مقابله با مشکلات در کسب و کار
  • مرحله خلاقیت و نوآوری در کسب و کار

 

من این فرمول موفقیت را به دانش آموزان زندگی که بی وقفه در مواجهه با ترس‌ ها می‌رقص اند، کسانی که موانع را با قاطعیت و سرکشی کنار می‌زنند، افرادی که با وجود عجیب بودن رویاهای غیرواقعی‌شان، آن ها را دنبال می‌کنند، تقدیم می کنم.

 

وب سایت اپ یاد شما را در مسیرتان به سمت اتصال نقطه ها به هم راهنمایی میکند.

 

قسمت های بعدی برنامه فرمول موفقیت را اینجا ببینید

 

لطفاً نظرات خود را درباره این برنامه با ما در میان بگذارید.

نمایش بیشتر
جلسات این برنامه

فرمول موفقیت محمدتقی مهدی خانی - قسمت اول

00 ساعت و 16 دقیقه
مشاهده نشده
نیاز به مشترک شدن

فرمول موفقیت محمدتقی مهدی خانی - قسمت دوم

00 ساعت و 15 دقیقه
مشاهده نشده
نیاز به مشترک شدن

فرمول موفقیت محمدتقی مهدی خانی - قسمت سوم

00 ساعت و 17 دقیقه
مشاهده نشده
نیاز به مشترک شدن

فرمول موفقیت محمدتقی مهدی خانی - قسمت چهارم

00 ساعت و 14 دقیقه
مشاهده نشده
نیاز به مشترک شدن

فایل صوتی کامل مصاحبه

01 ساعت و 04 دقیقه
مشاهده نشده
نیاز به مشترک شدن
خرید اشتراک اعضای ویژه
برای دیدن این برنامه باید اشتراک تهیه کنید روی دکمه بالا کلیک کنید

ثبت نظر و یا سوال

برای ثبت نظر ابتدا خود شوید.
1397/3/2 12:27  مدت زمان عضویت:883 روز
1
با سلام خدمت دکتر یادگاری و تیم زحمت کش شما
یک انتقادی داشتم و اونم اینه که لازم نیست لزوما با کسایی که قبلا و در جریان کتاب مصاحبه کردید مصاحبه کنید. شاید الان به جای آقای تقی خانی
میشد با مدیر اسنپ یا تپسی مصاحبه کرد. البته ایشون هم در نوع خودشون خیلی زحمت کشیدن ولی با پیشرفت تکنولوژی باید قبول کنیم که اگه با تکنولوژی حرکت نکنیم شکست می خوریم و به نظرم انتقاداتشون اصلا به جا نبود.
ممنون از زحماتتون
1396/12/26 20:05  مدت زمان عضویت:898 روز
1
با سلام خدمت اقای دکتر یادگاری و تیم حرفه ای مجموعه
بنده از ده دوازده سال پیش از زمانیکه متوجه شدم برای پیشرفت و موفق شدن حتما باید اولگو داشته باشم زندگینامه افراد موفق رو مطالعه میکردم و یک روز با کتابهای شما اشنا شدم همه انها رو تهیه کردم و همزمان با مصاحبه با افراد موفقی که خودم به هر بهانه ای سعی میکردم ارتباط برقرار کنم تا فرمول موفقیت اونهارو یاد بگیرم کتابهای شما خیلی کمکم کرد
و حالا که به این شیوه جدید رسالت خودتون رو گسترش میدهید و به سهم خودتون کمک میکنید جوانهای این مملکت اموزش ببینند برای پیشرفت وظیفه دونستم برای خودم به شما و همکارانتون خدا قوت بگم و از صمیم قلب سپاسگذاری کنم
امیدوارم تمام کسانیکه از این برنامه ها استفاده میکنند باتمام وجود موبه مو به آموزه ها عمل کنند تجربیاتی که در هیچ دانشگاهی یاد داده نمیشه
در آن سالها بنده یک کارمند معمولی بودم ولی متعهد و سختکوش و خداوند را شاکرم با استفاده از تجربیات افراد موفق و دوستانی مثل حضرتعالی امروز صاحب یک برند معروف مواد غذایی با 126نفر نیروی کار عالی و یک شرکت دانش بنیان با 22نفر و یک مجموعه خدماتی دیگر که بصورت موازی مدیریت میشه واقعا سپاسگذارم
و جمله پایانی برای جوانان و مخاطبان خواهش میکنم این تجربیات را باتمام سلولهای وجودتون باور کنید که شماهم میتوانید فقط باید یاد بگیرید. اقدام کنید. وبا تمام وجود بدست بیاوری
سپاسگذارم
برنامه های مرتبط