سبد خرید (0)

فرمول موفقیت احمد فتح اللهی

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
021-88915004
اطلاعات برنامه آموزشی
زمان برنامه 01:56
نوع برنامه ویدئو
تعداد قسمت 4
خرید اشتراک اعضای ویژه
برای دیدن این برنامه باید اشتراک تهیه کنید روی دکمه بالا کلیک کنید
دانلود اپلیکیشن اندروید

رضا یادگاری

مدرس این برنامه

عضو باشگاه نخبگان و پژوهشگران
دبير بنياد سخنرانان حرفه اي ايران
دكتراي تخصصي كارآفريني بين الملل(Ph.D)
مربي كارآفريني از موسسه كار و تامين اجتماعي و EDI هندوستان
دوره رسانه حرفه اي از لبنان(بيروت)
بنيانگذار و تدوين كننده رشته سخنراني حرفه اي در سازمان فني و حرفه اي كشور
مدرس دوره هاي حرفه اي سخنراني، كارآفريني و مذاكره در دانشگاه صنعتي شريف، جهاد دانشگاهي و سازمانهاي مختلف ملي
بنيانگذار اولين روزنامه، هفته نامه و ماهنامه كارآفريني در ايران

صفحه مدرس
 
از اینجا میتونی اشتراک تهیه کنی
از اینجا میتونی اشتراک تهیه کنی
در کمتر از یک دقیقه اشتراک تهیه کنید.
درباره این برنامه

در این برنامه با عنوان فرمول موفقیت نهایی و با مصاحبه اختصاصی احمد فتح اللهی یکی از افراد موفق و بنیان گذار صنایع غذایی سبزان همراه شما هستیم.

 

در این برنامه دکتر اپ یاد با یکی از کارآفرینان موفق و برتر ایران، احمد فتح اللهی همراه می شود تا از تجربیات، تلخی ها و شیرینی های زندگی و کسب و کار احمد فتح اللهی برای شما صحبت کنند.

 

این بار اول نیست که یک کارآفرین موفق سعی کرده تجربیات خود را به عنوان فرمول موفقیت در اختیار دیگران قرار بدهد.اما هیچ فکر کرده اید که چرا با وجود این حجم از کتاب های موفقیت و انگیزشی هنوز تعداد میلیونرهایی که با تکیه بر ایده های ساده اما درخشان پولدار شده اند آن قدر کم است؟

 

جواب این سوال را فقط می شود در "تلاش" بسیار تا رسیدن به هدف دانست و چه بهتر که در این مسیر از تجربیات آنهایی که به سلامت به مقصد رسیده اند استفاده کنیم .

 

احمد فتح الهی آذر ماه سال 1332 در تهران متولد شد.تحصیلات خود را تا مقطع دانشگاهی در رشته ماشین افزار در تهران گذراند و سپس به خدمت سربازی رفت.در دوران سربازی به جهت تحصیلات دانشگاهی به عنوان استاد جوش استیلن مشغول به خدمت شد.

 

فرمول موفقیت احمد فتح اللهی

 

در سال 1356 خدمت سربازی من به پایان رسید و در آن مقطع حدود 7 هزار تومان پس انداز داشتم.

 

احمد فتح اللهی در رشته ای فنی تحصیل کرده بودو در هنرستان نیز دانش آموخته بود، ولی دانش ایشان به صورت تئوری بود و کمتر کار عملی انجام داده بود، برای یادگیری کار به صورت عملی ،مجبور شد در جایی که مجهز به دستگاههایی مثل تراش بود مشغول به کار شود.

 

راه اندازی اولین کسب و کار

 

حدود یکسال در یک کارخانه قوطی سازی مشغول شد و پس از یکسال، به جهت فعالیت های خود و تلاش و کوشش هر روز، توانست آن کارخانه قوطی سازی را اجاره کند. با کوشش روز افزون توانست در طول 2 سال، آن کارخانه قوطی سازی را خریداری نماید.این کارخانه معروف به کارخانه قوطی سازی و چاپ فلزات زنیط که هنوز هم آن را دارد و به فعالیت های خود ادامه می دهد. قوطی های مورد استفاده در کارخانه سبزی ایران نیز ساخت همین کارخانه است. قوطی های کارخانجات بزرگ دیگری توسط کارخانه زنیط ساخته می شود. زمان که ایشان کارخانه زنیط را خریداری نمود حدود 16 کارگر داشت و با توسعه آن و تلاش بی وقفه، این کارخانه ظرف دو ماه تعداد کارگران از 16 به 38 نفر رسید.به تدریج کارخانه زنیط توسعه پیدا کرد.

 

توسعه کسب و کار

 

به هر حال کارخانه زنیط را می گرداند که انقلاب شد و تجار بزرگی که ورق حلب را وارد می کردند کنار رفتند، این موضوع سبب شد که دیگر وارد کننده ای وجود نداشته باشد.مجبور شد مدیر عامل های کارخانه های قوطی سازی را در محلی دور هم جمع نماید، با آنان صحبت کرد که همگی با همکاری یکدیگر اقدام به وارد کردن این ورق ها کنند سپس این گروه را گسترش دادیم و تعاونی قوطی سازان سراسری ایران را تشکیل دادیم. در حال حاضر ایشان رئیس هیات مدیره این تعاونی می باشد و هنوز هم این تعاونی در حال فعالیت است.

 

مدیریت کارخانه آتا

 

در یکی از جلسات تعاونی قوطی سازی با آقای عظیمی که بنیانگذار شرکت آتا بود آشنا شد. به تدریج با درایت و پشتکار اکثر سهام شرکت آتا را خرید و بزرگترین سهام دار شرکت آتا شد.

 

احمد فتح اللهی


پیدایش سبزان

 

در آن زمان شرکت دنیای چاشنی قوطی های مربوط به ادویه کاری را از هندوستان وارد می کرد . روزی قوطی ها را می بیند و به مسئولان آن شرکت پیشنهاد ساخت قوطی ها را داد تا نیازی به وارد کردنشان نباشد. این قوطی ها را حتی بهتر ازنمونه خارجی آن ساخت.تعداد قوطی هایی که برای آن ها ساخت بسیار زیاد بود به طوریکه شرکت دنیای چاشنی قادر به پرداخت بدهی های خود نبود و کارخانه دنیای چاشنی ورشکست شد. دنیای چاشنی علاوه بر بدهی های خود به آقای فتح اللهی ، به بسیاری از اشخاص دیگر نیز بدهکار بود . همگی طلبکاران شکایت کردند به جز ایشان  که با مذاکره توانست به جای طلبی که از شرکت داشت کارخانه را از آنها خریداری کند. بدین ترتیب کارخانه دنیای چاشنی متعلق به او شد که در آن زمان فقط ادویه کاری تولید می کرد و نام آن را به سبز ایران تغییر داد.

 

توسعه و صادرات

 

پس از مدتی شروع به تولید سبزی خشک کرد و سپس ادویه جات مختلف توسط سبزی ایران تولید شد و هم اکنون محصولات متنوعی مثل 13 نوع سوپ ، ادویه جات ، چاشنی های سالاد وپاستاهای نیمه آماده و بسیاری تولیدات دیگر در این کارخانه تولید می شوند . هم اکنون بیش از 60 قلم کالا توسط سبزی ایران تولید می شود. 30 درصد از محصولات سبزی ایران به خارج از کشور صادر می شود و در کشورهای اروپایی و کانادا توزیع می شوند و حتی از کانادا به آمریکا وارد شده اند.

 

در این برنامه تجربیات گرانی را به شرح زیر برایتان آماده کرده ایم:

  • مدیریت تخصصی
  • توجه به منابع انسانی
  • شناخت نیاز بازار
  • یافتن پتانسیل های موجود
  • توسعه و صادرات

 

من این فرمول موفقیت را به دانش آموزان زندگی که بی وقفه در مواجهه با ترس‌ ها می‌رقص اند، کسانی که موانع را با قاطعیت و سرکشی کنار می‌زنند، افرادی که با وجود عجیب بودن رویاهای غیرواقعی‌شان، آن ها را دنبال می‌کنند، تقدیم میکنم.

 

به قول تئودور روزولت : " به آن ها که جایگاه شان در کنار ترسوهایی نیست که نه شکست را می‌شناسند و نه پیروزی را"

 

وب سایت اپ یاد شما را در مسیرتان به سمت اتصال نقطه ها به هم راهنمایی میکند.

 

قسمت های بعدی برنامه فرمول موفقیت را اینجا ببینید

 

لطفاً نظرات خود را درباره این برنامه با ما در میان بگذارید.

نمایش بیشتر
جلسات این برنامه

فرمول موفقیت احمد فتح اللهی - قسمت اول

00 ساعت و 20 دقیقه
مشاهده نشده
نیاز به مشترک شدن

فرمول موفقیت احمد فتح اللهی - قسمت دوم

00 ساعت و 20 دقیقه
مشاهده نشده
نیاز به مشترک شدن

فرمول موفقیت احمد فتح اللهی - قسمت سوم

00 ساعت و 17 دقیقه
مشاهده نشده
نیاز به مشترک شدن

فایل صوتی کامل مصاحبه

00 ساعت و 57 دقیقه
مشاهده نشده
نیاز به مشترک شدن
خرید اشتراک اعضای ویژه
برای دیدن این برنامه باید اشتراک تهیه کنید روی دکمه بالا کلیک کنید

ثبت نظر و یا سوال

برای ثبت نظر ابتدا خود شوید.
1397/3/12 13:14  مدت زمان عضویت:688 روز
0
سلام خدمت شما همه عزیزان
من یه انتقادی داشتم اونم اینه چطور اقای مهندس به راحتی عرض یک سال کارخونه رو خدیدن حیلی راحت نیست این کار هزار جور مشکل وجود داره الان بخوای این کارو بکنی هزار نفر زیر پاتو خالی میکنن نرسی بهش
چطور ممکنه صاحب کارخونه به راحتی به ایشون کارخونشو اجاره بده مگه خودش پسر یا فامیل نداشت که ندیده و نشناخته کارخونه اجاره داد و چطور اقای مهندس بدون تجربه مدیریت کارخانه تونست سال اول اون کارخونه رو بخر
اصلا با عقل جور در نمیاد
1397/2/10 14:14  مدت زمان عضویت:704 روز
0
با سلام
ممنون از زحمات شما و همكاران محترم
فايل هاي صحبت با كارآفرين ها خيلي خوبه و اگر در مصاحبه ها از كارآفرينهاي محترم راهكار بيشتري در مورد چگونگي تبليغات و بازاريابيشون در بازار روز ايران پرسيده شود عالي ميشود
باتشكر
برنامه های مرتبط