سبد خرید (0)

6 راهکار برای بالا بردن هوش مالی و بهبود کیفیت زندگی شما

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
021-88915004
(دسترسی به خلاصه کتاب ها فقط از طریق اپلیکیشن)
 
درباره این برنامه

پول، سبک زندگی شما را مشخص نمی سازد. کاری که برای بدست آوردن پول انجام می دهید و مدیریت دارایی‌تان، سبک زندگی شما را مشخص می کنند. فرقی نمی کند حقوق معمولی دارید یا حقوقی میلیونی، بدون هوش مالی، در حال دست و پا زدن خواهید بودید. برای داشتن هوش مالی، نیازی نیست که متخصص امور مالی باشید. اما باید توانایی مدیریت موثر مالی داشته باشید. هنگامیکه خود را در یک درگیری مالی می یابید، وقت آن رسیده که توقف کرده و موضوعات را ارزیابی کنید. باید عادات مربوط به هزینه‌هایتان را بررسی و از الگوهای هزینه ای خود آگاه شوید. این اولین قدم برای درک این مطلب است که چرا با مشکلات مالی مواجه شده‌اید و چرا باید هوش مالی خود را بالا ببرید.

راههای زیادی برای اصلاح امور مالی‌تان و تصمیمات هوشمندانه وجود دارد. مثلا کاهش کارت های اعتباری و هزینه های غیر ضروری می تواند نمونه ای از آن باشد. همچین باید درمورد مدیریت بودجه تان، پس انداز، و نظم در پرداخت ها آگاه تر باشید. وقتی این تصمیمات را بکار می گیرید، تغییر به سزایی مشاهده خواهید نمود.

در اینجا نکاتی برای مدیریت و افزایش هوش مالی ذکر می شود:

بودجه ای تنظیم کرده و به آن بچسبید

تعادل مالی شما، کلید داریی همیشگی می باشد

ایجاد بودجه بهترین راه اطمینان از این است که دارایی شما به نحوی کارامد در حال استفاده است. با ایجاد بودجه، شما می‌توانید بین چیزی که لازم دارید و چیزی که می توانید متوقف کنید تفاوت قائل شوید.  این برنامه ریزی به شما کمک می‌کند از خریدهای دقیقه نودی که مناسب بودجه شما نیستند، خودداری کنید. این بدین معنا نیست که شما را از داشتن زندگی فوق‌العاده محروم کرده یا  از اهمیت به خودتان ناتوان کند. بلکه بدین معنی است که دیدگاهی کامل و آگاه از هزینه ها و تعهدات مالی داشته باشید. شما همیشه می توانید اولویت بندی ها را مشخص کنید. حتی می توانید برای این اهداف پس انداز کنید. اهمیت به خودتان نباید به بودجه شما آسیب رسانده یا از انجام چیزهای دیگری که قصد انجام آن را دارید جلوگیری کند.

 

شما باید بدانید تعادل مالی کلید دارایی همیشگی شما می باشد

 

 

راههایی برای جلوگیری از هزینه ها و خریدهای بی اندازه

 

سرعت موفقیت شما تنها به تعهد شما و چیزی که می خواهید قربانی کنید محدود می شود

به راحتی در دام وسوسه گرفتار شده و در نتیجه آن گرفتار هزینه های گزاف می شوید. این خریدها معمولا چیزهایی هستند که برای آنها بودجه ای در نظر نگرفته اید، اما حس می کنید که لازم است آنها را بخرید. اینجا جاییست که نظم شخصی باید به میان بیاید و ضرورت خرید را متوقف کند. هنگامیکه اولویت های شما از بگیر-برو هاتون واضح و متمایز باشند، می توانید انتخاب های هوشمندانه ای داشته باشید. این وقتیست که می ایستید و به خود می گویید "اگر می خواهی بدست بیاوریش، لازم نیست همین الان بگیریش". این به شما وقت کافی برای فکر کردن به آن خرید و برنامه مالی ریختن خواهد داد.

 

در اینجا برخی روش های ملموس برای جلوگیری از هزینه بیش از حد را مشاهده می کنید:

  • کنار آمدن با عواطفی که موجب خرید بی اندازه می شوند.
  • با شکم خالی خرید نکنید-این به شما کمک می کند که به گزینه های لیست خود بچسبید.
  • از فروشگاههای اینترنتی لغو اشتراک کنید و دریافت اعلانات حراج ها را متوقف کنید.
  • کارت اعتباری خود را دور انداخته و فقط چیزی که توان خریدش را دارید بخرید.
  • استفاده از حساب های مختلف‌تان را برای خرید متوقف کنید.

 

یادتان باشد سرعت موفقیت شما تنها به تعهد شما وابسته است

 

 

پول، همچون عواطف، باید کنترل شود تا زندگی راه درستی را طی کند

در هر لحظه، وقتی حوادث اتفاق می افتند و لازم است پول داشته باشیم، با هزینه های برنامه ریزی نشده ای مواجه می شوید. ممکن است با هزینه های همچون هزینه های پزشکی، تعویض لاستیک ماشین، یا هرگونه بحرانی که بسته به شرایط نیازمند پول باشد مواجه شوید. اگر پولی برای این شرایط اضطراری در دست داشته باشید به نفع شما خواهد بود، فقط اطمینان حاصل کنید که فقط تحت همین شرایط آن را خرج می کنید. این شما را از ایجاد مخارج غیر ضروری حفظ می کند.

 

 شما باید مدیریت پول را به خوبی یاد بگیرید

 

 

اجناس را با حجم و بسته بندی های بزرگ خریده و مخارج هفتگی خود را برنامه ریزی کنید

خرید اغلام مواد غذایی به شکل کلی می تواند در صرفه جویی هزینه هایتان کمک کند. برای مواد غذایی فاسد نشدنی ، این کار ایده خوبی است. این بدین معناست که ماه آینده مجبور نخواهید شد که همین محصولات را خریداری کنید، و از طرفی، با خرید حجیم اجناس هزینه ی بسته بندی آن کم تر شده و بسیار کمتر از وقتیکه بسته های کوچک می خرید خواهد شد. این امر به بودجه ماه آینده کمک کرده و موجب می شود پول بیشتری برایتان باقی بماند.

اگرچه همه مردم خرید با پول نقد را ترجیح نمی دهند، با نظم کافی، می توانید روش پرداخت الکترونیکی را استفاده و پس اندازتان را جدا از مخارج بگذارید.

برنامه ریزی برای مخارجتان به شکل هفتگی به شما کمک می کند که بر سر بودجه مالی‌تان باقی بمانید. می توانید برای وعده های غذایی، کرایه ماشین، و مخارج دیگر هفتگی برنامه ریزی کنید. این به شما کمک می کند از هزینه های غیر ضروری مثل خرید از رستوران های بیرون-بر جلوگیری کنید. ایده عالی دیگری که مکمل خرید بالکی و جیم است، این است که کمی غذا برای نهار سر کار و مدرسه آماده کنید. بعضی غذاها وقتی پخته می شوند و فریز می شوند می توانند گزینه عالی برای بردن باشند که وقت شما را عصرها آزادتر ساخته و باعث صرفه جویی در هزینه ها می شود.

 

سعی کنید اجناس را با حجم و بسته بندی های بزرگ خرید کنید تا هزینه های خود را کاهش دهید

 

 

پس انداز برای اهدافتان

قبل از هر کاری، لازم است اهدافی که می توانید برایشان پس انداز کنید را تعیین کنید. تعیین مقصد برای پس انداز برای اهدافتان، راهی عالی برای کمک به صرفه جویی و پس انداز شماست. نوشتن چیزی که می خواهید بدست آورید، شما را تحریک می کند. این می تواند به شما کمک کند که برای پس انداز سخت کار کنید. همچنین کمک می کند که به بودجه خود چسبیده و پول خرج نکنید. بازکردن یک حساب پس انداز به شما کمک می کند که به اندازه کافی برای دستیابی به چیزهایی که در لیست رویاهایتان دارید، پول جمع کنید. می توانید برای کمک به انجام این کار، جدول زمانبندی برای خود ایجاد کنید.

 

 شما باید برای اهدافتان پس انداز کنید

 

 

متعهد به افزایش درآمد شوید

طی دوره ارزیابی دارایی‌هایتان، می توانید همچنین به درآمدی دوم فکر کنید. برای مثال، دنبال کارها و ایده های دیگری که درآمد مضافی را برایتان داشته باشد بگردید و فشار مالی خود را کم کنید. از سوی دیگر، می توانید به رشد کاریتان متعهد شده و مهارتهایتان را برای قرارگیری در گروه درآمدی بالاتر بیشتر کنید.

 

 برای مدیریت مالی خود متعهد یه افزایش درامد مالی شوید

 

 

مشورت با مشاور مالی را مد نظر داشته باشید

مشورت با یک مشاور مالی می تواند برای شما پول زیادی را صرفه جوئی و نقطه دیدی برای اینکه چگونه پولتان را در راههای بهتری خرج کنید به شما بدهد. متخصصین امور مالی دیدگاههای اقتصادی بهتری دارند که با فراهم آوری آنالیزی قابل فهم از وضعیت مالیتان، درک بهتری از اینکه چیزها چطور عمل می کنند به شما می دهند.

 

 برای بالا بردن هوش مالی و مدیریت مالی خود مشورت با یم مدیر مالی را  مدنظر داشته باشید

 

 

هر وقت پول قرض می گیرید، آینده خود را می ربایید.

فواید مشاور امور مالی در نکته قبل بیان شد،  علاوه بر آن، مشاورین مالی می توانند به شما پیشنهاد سرمایه گذاری ها یا اعتبارات قابل اطمینان دهند و در مورد چیزهای غیر قانونی هشدار دهند. دوم اینکه، آنها به شما کمک می کنند هزینه های پنهانی که به خاتمه کاری در شک و تردید اکثر افاد می انجامد را دریابید. سوم اینکه، آنها می توانند در مورد  رتبه های اعتباری بگویند، که چطور برای آینده تان پس انداز کنید و چطور از دارایی هایتان محافظت کنید. متخصصین امور مالی می توانند شما را از چگونگی نگهداری رتبه اعتبارتان آگاه کنند. همچنین می توانند به شما توضیح دهند که چطور قرض هایتان را پرداخت و تصمیمات بهتری برای درآمدتان بگیرید.

 

 در امور زندپگی تا می توانید قرض نگیرید

 

 

مطالعه یک برنامه مالی توسط دانشگاه لایسئوم

آیا علاقه ای به دارایی دارید یا فقط دوست دارید دخل و خرجتان با هم یکی شود؟ آیا همیشه درمورد مسائل اقتصادی نگرانید و می توانید خود را به عنوان کار کشته امور مالی ببینید؟ شاید این یک راه کاریست که می توانید به آن برسید. می توانید متخصص امور مالی شده و برجسته ترین نقش های کاری که این حرفه دارد را کسب کنید.

دانشگاه لایسئوم دیپلم مدیریتی پیشنهاد می کند که شما را با مهارتهای مورد نیاز در شغلتان توانمند می سازد. این دوره دانش آموزان را به تواناییهای حسابداری فوق العاده ای برای تخصص در حرفه شان مجهز می سازد. این دیپلم، به وسیله موسسه مدیریت و بازرگانی (IAC)، که بهترین چشم اندازها را به دانش آموزان می دهد شناخته می شود. با این مهارت، می توانید کسب و کارهایی با بهترین خدمات مالی فراهم آورده و حرفه ای سودآور ایجاد کنید. همچنین شما امتیاز انتخاب راههای کاری سودمندی همچون مشاور امور مالی، کارمند ارشد مالی، حسابدار  و غیره را خواهید داشت. این تصمیم به عنوان راهی برای بهینه سازی مصرف پول می‌تواند به شما کمک کند کارهای بیشتری با درآمدتان انجام دهید.

نمایش بیشتر
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه آموزشی روی دکمه بالا کلیک کنید.

ثبت نظر و یا سوال

برای ثبت نظر ابتدا خود شوید.
1397/8/10 12:24  مدت زمان عضویت:434 روز
0
باسپاس فراوان - عجرکم عندالله
برنامه های مرتبط