سبد خرید (0)
  • دوره ها
  • خلاصه کتاب بزرگترین رئیس جمهور آمریکا

خلاصه کتاب بزرگترین رئیس جمهور آمریکا

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
021-88915004
(دسترسی به خلاصه کتاب ها فقط از طریق اپلیکیشن)
مشخصات
  • عنوان کتاب: خلاصه کتاب بزرگترین رئیس جمهور آمریکا
  • نویسنده: برندا هاوگن
  • ناشر: اپ یاد
  • تعداد صفحات: 19
  • سال انتشار: 1398
 
از اینجا میتونی اشتراک تهیه کنی
از اینجا میتونی اشتراک تهیه کنی
در کمتر از یک دقیقه اشتراک تهیه کنید.
درباره این برنامه

اپ یاد به عنوان بزرگترین اپلیکیشن آموزش آنلاین اشتراکی در ایران خلاصه کتاب بزرگترین رئیس جمهور آمریکا به شما علاقمندان یادگیری ارائه کرده است.

 

این آبراهام لینکلن بود که در طول سخت‌ترین دوران تاریخ آمریکا تقریباً یکه و تنها دولت را حفظ کرد. اگر رهبری او نبود تجزیه‌طلبیِ سال 1860 می‌توانست این کشور را به چند کشور کوچکتر تقسیم کند که بعضی از آنها نظام برده‌داری را حفظ می‌کردند و بعضی آن را کنار می‌گذاشتند. او این وظیفه را با استفاده از یک نوع رهبری طبیعی و ذاتی به انجام رساند.  لینکلن تقریباً یک قرن جلوتر از زمان خودش بود.

 

 

«ما در اینجا هم ‌قسم می‌شویم خون کشته‌هایی را که داده‌ایم به هدر ندهیم. این ملت با استعانت از خداوند، آزادی را دوباره زنده خواهد کرد و حکومت مردمی توسط مردم و برای مردم از روی زمین محو نخواهد شد».

بخشی از خطابۀ معروف گِتیزبِرگ که توسط لینکلن در سال 1863 ایراد شد

 

«رهبران هدفمند هستند. خیلی‌ها آرزو دارند، ولی  رهبرانِ کارآمد عمل می‌کنند تا آرزوهایشان به حقیقت تبدیل شود.»

دونالد تی فیلیپس

 

در حال حاضر کتابهای زیادی وجود دارند که درسهای موفقیت را از روی زندگینامۀ افراد بزرگ بیرون کشیده‌اند. ولی این کتاب جزء اولین موارد از این نوع است. چنین ایده‌ای وقتی به ذهن فیلیپس رسید، او در میانۀ سمینار یک هفته‌ای در مورد مدیریت بود، که متوجه شد آبراهام لینکن ایده‌های مطرح شده در آنجا را در زندگی واقعی پیاده کرده است.

 

او تعجب کرد چرا در هزاران مقاله و کتابی که در مورد آبراهام لینکلن نوشته شده است در مورد سبک و شیوۀ رهبری او صحبتی نشده است.

 

ظاهراً نبوغ لینکلن در رهبری و موفقیت او به عنوان یک رئیس‌جمهور او را به یک افسانه تبدیل کرد و این واقعیت را که زندگی او قبل از رسیدن به ریاست‌جمهوری عادی بوده است و هر چیزی که او در مورد رهبری می‌دانست مثل هر کس دیگری آموختنی است، پوشیده مانده بود.

 

نمایش بیشتر
خرید اشتراک اعضای ویژه
برای دیدن این برنامه باید اشتراک تهیه کنید روی دکمه بالا کلیک کنید

ثبت نظر و یا سوال

برای ثبت نظر ابتدا خود شوید.
تاکنون نظری ثبت نشده است !
برنامه های مرتبط