سبد خرید (0)

خلاصه کتاب کارآفرین نوپا

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
021-88915004
(دسترسی به خلاصه کتاب ها فقط از طریق اپلیکیشن)
مشخصات
  • عنوان کتاب: خلاصه کتاب کارآفرین نوپا
  • نویسنده: جمیز آر کوک
  • ناشر: اپ یاد
  • تعداد صفحات: 119
  • سال انتشار: 1398
 
از اینجا میتونی اشتراک تهیه کنی
از اینجا میتونی اشتراک تهیه کنی
در کمتر از یک دقیقه اشتراک تهیه کنید.
درباره این برنامه

اپ یاد به عنوان بزرگترین اپلیکیشن آموزش آنلاین اشتراکی در ایران خلاصه کتاب کارآفرین نوپا به شما علاقمندان یادگیری ارائه کرده است.

 

واژه آنترپرونورکه ما آن را کارآفرین ترجمه می‌کنیم دربردارنده مفهوم موفقیت است. در درون یک شرکت این واژه معرف سرزندگی و فضیلت به حساب می‌آید. این واژه به افراد پر اراده گفته می‌شود که خلاقیت و پایداری‌شان، آنها را به قهرمانان و رهبران امروز تبدیل کرده است.

 

نقش اجتماعی کارآفرینان

در دهه‌های اخیر بیشترین مشاغل را کارآفرینان و شرکت‌های کارآفرین خلق کرده‌اند. کالاها و خدمات برتر، فناوری‌های نوین و پیشرفت‌های جهان امروز عموماً مدیون کارآفرینان است. کارآفرینان دشمنان و رقیبانی سخت برای شرکت‌های قدیمی و ناکارآمد هستند. ده‌ها شرکت از صد شرکت برتر پس از جنگ جهانی دوم امروزه به دلیل ورود شرکت‌های تازه نفس، تحلیل رفته و یا نابود شده‌اند.

 

کارآفرینان علاوه بر جامعه به کارکنان خود نیز سود می‌رسانند. هنری فورد که با ارائه خودروهای مدل T تحول شگرفی در صنعت بوجود آورد، دستمزد کارگران خود را تا دو برابر افزایش داد و ساعات کاری آنها را کم نمود. او توجه خاصی به امنیت و رفاه کارگران خود داشت. او در کارخانه بیمارستان و فروشگاه دایر کرد تا کارگران در رفاه بیشتری باشند. او دست به استخدام کارگران معلول و نابینا زد و به آنها دستمزد بالایی پرداخت می‌کرد. بیشتر این افراد را هیچ جا در امریکا استخدام نمی‌کردند. فورد بیش از ششصد محکوم آزاد شده را استخدام کرد تا بتوانند به مسیر درست بازگردند.

 

انگیزه کارآفرینان

فکر کنید می‌خواهید خودرویی تهیه کنید و دیگر لازم نیست در به در دنبال دریافت وام و کارهای اداری آن باشید، آری دیگر به اندازه کافی توان مالی دارید که به راحتی به بنگاه معاملات خودرو رفته و آن خودرویی که دوست دارید را انتخاب و خریداری نمایید. انگیزه بسیاری از افراد برای کارآفرین شدن استقلال مالی است.

 

مزایای کارآفرینی

  1. دستمزد: هیچ شغلی نمی تواند به اندازه یک کسب و کار موفق برای شما درآمد ایجاد نماید.
  2. امنیت: اگر بتوانید چندین سال به صورت موفقیت‌آمیز در کسب و کار خود عمل کنید، می‌توانید با خیال آسوده در دوران باقی عمرتان و بازنشستگی امنیت داشته باشید.
  3. ایجاد دارایی: هر چه کسب و کار موفق‌تری داشته باشید ارزش آن بالاتر می‌رود. و شما یک دارایی با ارزش برای خود خلق می‌نمایید.
  4. استقلال: داشتن یک کسب و کار شما را از دردسر‌های رویارویی با رئیس و کارفرمایتان راحت خواهد کرد و به شما استقلال در امور را خواهد داد.
  5. رضایتمندی: هیجان و چالش‌های اداره یک کسب و کار به زندگی شما هیجان خواهد بخشید و یک خوشنودی و احساس انگیزه روانی عمیق برای شما به همراه خواهد داشت.
نمایش بیشتر
خرید اشتراک اعضای ویژه
برای دیدن این برنامه باید اشتراک تهیه کنید روی دکمه بالا کلیک کنید

ثبت نظر و یا سوال

برای ثبت نظر ابتدا خود شوید.
تاکنون نظری ثبت نشده است !
برنامه های مرتبط