سبد خرید (0)
  • دوره ها
  • خلاصه کتاب چگونه در بورس موفق شدم

خلاصه کتاب چگونه در بورس موفق شدم

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
021-88915004
(دسترسی به خلاصه کتاب ها فقط از طریق اپلیکیشن)
مشخصات
  • عنوان کتاب: خلاصه کتاب چگونه در بورس موفق شدم
  • نویسنده: حسین اسدی نیا
  • ناشر: اپ یاد
  • تعداد صفحات: 29
  • سال انتشار: 1398
 
از اینجا میتونی اشتراک تهیه کنی
از اینجا میتونی اشتراک تهیه کنی
در کمتر از یک دقیقه اشتراک تهیه کنید.
درباره این برنامه

اپ یاد به عنوان بزرگترین اپلیکیشن آموزش آنلاین اشتراکی در ایران خلاصه کتاب چگونه در بورس موفق شدم را به شما علاقمندان یادگیری ارائه کرده است.

 

رشته فاینانس که در فارسی مدیریت مالی ترجمه می‌شود، ترکیبی از مباحث علم اقتصاد و حسابداری است و تلاش می‌کند مباحث اقتصادی، مالی و سرمایه‌گذاری را در حوزه‌های شرکتی، فردی و … بررسی کنید. حدود بیست سالی می‌شود که زیرشاخه‌ای در این رشته با نام مالی رفتاری(Behavioral Finance)  ایجاد شده که تلاش می‌کند نحوه‌ی تصمیم‌گیری سرمایه‌گذاران را براساس روان‌شناسی تشریح کند.

 

نویسنده ” کتاب چگونه در بورس موفق شدم“ سعی کرده تجربیات بیست ساله خود در بورس اوراق بهادار را با زبانی روان و قابل فهم ارائه کند و به این سؤال پاسخ می‌دهد که چگونه می‌توان به معامله‌گری موفق در بورس تبدیل شد. خلاصه و مختصر بگویم اگر می‌خواهید معامله‌گری موفق در بازار بورس اوراق بهادار شوید باید از مباحث سیاسی و اقتصاد کلان در ایران و جهان سر در بیاورید. چرا که بورس تهران شدیداً از مسائل سیاسی تأثیر می‌پذیرد. بعد از پی بردن به اهمیت آشنایی با مباحث سیاسی و اقتصادی نکته این است که برای بررسی وضعیت شرکت‌ها و تشخیص کف و سقف قیمتی نیاز به ابزارهایی داریم.

 

تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی دو ابزار مهم در این زمینه هستند. تحلیل وضعیت اقتصادی کشور، بازار، قیمت محصولات، بررسی صادرات و واردات و قیمت ارز و … را در کل تحلیل بنیادی یا فاندامنتال می‌گویند. روش بنیادی در واقع بررسی وضعیت اقتصادی شرکت است تا معامله‌گر بفهمد آیا سود شرکت بیشتر می‌شود یا کمتر و بر همان اساس تصمیم می‌گیرد سهام آن شرکت را بخرد یا بفروشد.

 

در روش تکنیکال معامله‌گر دیگر کاری به وضعیت اقتصادی و صورت‌های مالی شرکت ندارد. بلکه تلاش می‌کند با نرم‌افزار سابقه‌ی قیمت سهم را به صورت نمودار یا چارت بررسی کند و تشخیص دهد قیمت سهم در آینده افزایش می‌یابد یا کاهش. پس تحلیل تکنیکال عبارت است از بررسی گذشته قیمت سهم در قالب یک چارت و استفاده از ابزاری برای درک روند آینده قیمت سهم.

نمایش بیشتر
خرید اشتراک اعضای ویژه
برای دیدن این برنامه باید اشتراک تهیه کنید روی دکمه بالا کلیک کنید

ثبت نظر و یا سوال

برای ثبت نظر ابتدا خود شوید.
تاکنون نظری ثبت نشده است !
برنامه های مرتبط