سبد خرید (0)
  • دوره ها
  • خلاصه کتاب تکنیک های کاربردی در تحلیل بنیادی

خلاصه کتاب تکنیک های کاربردی در تحلیل بنیادی

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
021-88915004
(دسترسی به خلاصه کتاب ها فقط از طریق اپلیکیشن)
مشخصات
  • عنوان کتاب: خلاصه کتاب تکنیک های کاربردی در تحلیل بنیادی
  • نویسنده: علی محمد مرادی
  • ناشر: اپ یاد
  • تعداد صفحات: 27
  • سال انتشار: 1398
 
از اینجا میتونی اشتراک تهیه کنی
از اینجا میتونی اشتراک تهیه کنی
در کمتر از یک دقیقه اشتراک تهیه کنید.
درباره این برنامه

اپ یاد به عنوان بزرگترین اپلیکیشن آموزش آنلاین اشتراکی در ایران خلاصه کتاب تکنیک های کاربردی در تحلیل بنیادی را به شما علاقمندان یادگیری ارائه کرده است.

 

تحلیل بنیادی یا تحلیل فاندامنتال، رویکرد تحلیلی است که درصدد یافتن ارزش یک دارایی مانند سهام شرکت‌ها و پیدا کردن مسیر آتی براساس مجموعه‌ای از عوامل و متغیرهای اقتصادی و غیراقتصادی است. تحلیلگر بنیادی در بازار سهام اعتقاد دارد که قیمت روز یک سهم ممکن است از ارزش ذاتی و بنیادی خود انحراف داشته باشد و در نتیجه این ارزش بنیادی باید کشف شود. زیرا قیمت روز سهام در نهایت به سمت ارزش ذاتی میل می‌کند.

 

خوشبختانه سرمایه‌گذاران در بورس ایران، روز به روز بر اهمیت و نقش تحلیل بنیادی در کسب سودهای بالاتر از متوسط بازار پی برده و قدم‌های مثبتی جهت ارتقاء دانش سرمایه‌گذاری و تحلیل بنیادی برداشته‌اند. امید است که با مطالعه این کتاب ذهنیت غیرصحیح برخی سرمایه‌گذاران دیگر در خصوص دشوار بودن و غیرقابل فهم بودن تحلیل بنیادی ترمیم و فرهنگ و دانش استفاده از این رویکرد اساسی در بورس ایران همچون بازارهای مالی بزرگ دنیا گسترش یابد.

 

مفهوم تحلیل بنیادی در بورس سهام ایران

 

به طور کلی برای تحلیل سهام 2 روش وجود دارد:

  1. تحلیل تکنیکال
  2. تحلیل بنیادی

در تحلیل تکنیکال با استفاده از نمودارها و یکسری ابزار تحلیلی در نرم افزارهای تحلیل تکنیکال به تحلیل سهم پرداخته می‌شود. در تحلیل بنیادی، افراد با استفاده از اعداد و ارقام صورت‌های مالی، میزان کالای خرید و فروش شده توسط شرکت، تحلیل هزینه های شرکت، وضعیت کلان اقتصادی و … در پی یافتن سهامی هستند که کمتر از ارزش واقعی (ذاتی) خود در بازار معامله می‌شود. عموماً تحلیلگران بنیادی دید بلندمدت‌تری نسبت به تحلیل‌گران تکنیکال دارند.

 

نمایش بیشتر
خرید اشتراک اعضای ویژه
برای دیدن این برنامه باید اشتراک تهیه کنید روی دکمه بالا کلیک کنید

ثبت نظر و یا سوال

برای ثبت نظر ابتدا خود شوید.
تاکنون نظری ثبت نشده است !
برنامه های مرتبط