سبد خرید (0)

همه چیز درباره سهام

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
021-88915004
(دسترسی به خلاصه کتاب ها فقط از طریق اپلیکیشن)
مشخصات
  • عنوان کتاب: همه چیز درباره سهام
  • نویسنده: مایکل سینسر
  • ناشر: اپ یاد
  • تعداد صفحات: 29
  • سال انتشار: 1398
 
از اینجا میتونی اشتراک تهیه کنی
از اینجا میتونی اشتراک تهیه کنی
در کمتر از یک دقیقه اشتراک تهیه کنید.
درباره این برنامه

اپ یاد به عنوان بزرگترین اپلیکیشن آموزش آنلاین اشتراکی در ایران خلاصه کتاب همه چیز درباره سهام را به شما علاقمندان یادگیری ارائه کرده است.

 

در این کتاب نویسنده به آموزش شیوه جدید برای آشنایی با بازار سهام و خرید و فروش سهام پرداخته است. از آنجایی که بازار سهام رفتار بی‌رحمانه‌ای دارد، لذا باید قبل از هرگونه سرمایه‌گذاری در بورس از آنچه ممکن است برایتان پیش بیاید آگاه باشید. یکی از اهداف این کتاب آموزش چگونگی تصمیم‌گیری به منظور کسب موفقیت در بازار سهام است. آشنایی اصولی با بازار سهام موجب می‌شود که تصمیم‌گیری‌های مالی بهتری انجام دهید.

 

آشنایی با بازار سهام

 

بازار سهام را مکانی برای حراج‌های بزرگ جهانی یا معاملاتی در نظر بگیرید که مردم در آنجا مبادرت به خرید و فروش تکه‌های کاغذ می‌کنند و این تکه‌های کاغذ سهام نامیده می‌شود. وقتی سهام شرکتی را می‌خرید، سرمایه‌گذار یا سهامدار آن شرکت خواهید شد. وقتی سهامدار شرکتی باشید در سود شرکت سهیم هستید. به‌طورکلی هر شرکت از طریق انتشار سهام سعی در جذب سرمایه دارد. سرمایه‌گذاران نیز به امید فروش سهام با قیمتی بالاتر از قیمت خرید به سهام شرکت‌ها علاقه‌مند می‌شوند. اگر شما سهام شرکتی سودآور و یا با عملکرد خوب را خریداری کنید قیمت سهام‌تان نیز افزایش خواهد یافت.

 

سرمایه‌گذاران در بازار سهام معمولا سه دسته هستند افرادی که سهام شرکت‌های سودآور و با ثبات را می‌خرند و این سهام را تا مدتی طولانی(معمولا یک سال یا بیشتر) به فروش نمی‌رسانند. آن‌ها به نوسانات روزانه سهام توجهی ندارند و آنچه برایشان مهم است تنها افزایش دارایی‌شان است. دسته دوم معامله‌گران کوتاه‌مدت هستند که به چشم‌انداز آینده‌ی شرکت‌ها توجهی ندارند و هدف آن از سرمایه‌گذاری در بازار سهام کسب سود از نوسانات کوتاه‌مدت یک سهم می‌باشد. از جمله‌ی این سرمایه‌گذاران، بورس بازان یا دلالان بازار سهام هستند. دسته سوم معامله‌گران حرفه‌ای هستند که از سرمایه‌ی افراد دیگر (و گاهی هم از سرمایه خودشان) به منظور سرمایه‌گذاری یا داد و ستد به نمایندگی از طرف مشتری‌شان استفاده کنند. نهادها و سازمان‌های سرمایه‌گذار از قبیل صندوق‌های بازنشستگی، بانک‌ها و صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک از جمله این سرمایه‌گذاران هستند.

نمایش بیشتر
خرید اشتراک اعضای ویژه
برای دیدن این برنامه باید اشتراک تهیه کنید روی دکمه بالا کلیک کنید

ثبت نظر و یا سوال

برای ثبت نظر ابتدا خود شوید.
تاکنون نظری ثبت نشده است !
برنامه های مرتبط